WMF - Royal - kieliszki do wina białego czerwonego 390 ml. 6szt. WMF - Royal - kieliszki do wina białego czerwonego 390 ml. 6szt.
Producent: WMF
Cena:

129,99 zł

Cena regularna: 192,00 zł

Najniższa cena: 129,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
RIEDEL "O" Cabernet / Merlot zestaw kieliszków do wina bez nóżki, szklanki 620 ml. 6 szt. RIEDEL "O" Cabernet / Merlot zestaw kieliszków do wina bez nóżki, szklanki 620 ml. 6 szt.
Producent: Riedel
Cena:

249,00 zł

Cena regularna: 399,00 zł

Najniższa cena: 199,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
RIEDEL "O" Riesling zestaw kieliszków do wina bez nóżki, szklanki 375 ml. 6 szt. RIEDEL "O" Riesling zestaw kieliszków do wina bez nóżki, szklanki 375 ml. 6 szt.
Producent: Riedel
Cena:

249,00 zł

Cena regularna: 399,00 zł

Najniższa cena: 199,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Stolzle Lausitz Power kieliszki do wina białego 402ml 6szt Stolzle Lausitz Power kieliszki do wina białego 402ml 6szt
Cena:

144,55 zł

Cena regularna: 245,00 zł

Najniższa cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Stolzle Lausitz Power kieliszki do wina czerwonego 517ml 6szt Stolzle Lausitz Power kieliszki do wina czerwonego 517ml 6szt
Cena:

149,99 zł

Cena regularna: 259,00 zł

Najniższa cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Kieliszki do wina - niezbędny element wyposażenia każdego domu

Kieliszki do wina powinny znajdować się w każdym domu. Degustacja z rodziną i przyjaciółmi, świętowanie ważnych wydarzeń czy po prostu kieliszek wina do obiadu wymaga odpowiedniego szkła. Zależnie od tego jaki rodzaj lubisz, wybierz kieliszki do wina białego lub czerwonego.

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości kieliszki dedykowane do każdego typu wina, zarówno szklane i kryształowe. Jeżeli jesteś zwolennikiem mocniejszych trunków, polecamy również kieliszki do wódki i likierów

Kultura picia wina jest tak bogata i urozmaicona jak sam napój i naczynia, które służą do jego serwowania. Picie wina w kielichach nie jest nowym wynalazkiem. Na przestrzeni wieków zmieniał się tylko materiał z jakiego wykonywano naczynia do

Walory nawet najlepszego wina można zepsuć nieumiejętnie go serwując. Ważna jest nie tylko temperatura podawania trunku, ale do czego zostanie nalane z butelki. Wino należy pić w kieliszkach. Ale... Kieliszki dobieramy do rodzaju wina. Wprawdzie istnieje coś takiego jak kieliszki uniwersalne, ale dla dobrego wina takie naczynia to profanacja.

Kieliszki do wina czerwonego

Czerwone wino, by wydobyć z niego pełnię smaku powinno oddychać. Serwujemy go w większym i bardziej pękatym kieliszku na nóżce, którego czasza zwęża się delikatnie ku górze na tyle, że można "włożyć" do niego nos, my poczuć głębię aromatu.

Kieliszki do wina białego

Podajemy je schłodzone (8-12°C), w kieliszkach smukłych na nóżce, bo tylko wtedy białe wino dłużej zachowa niską temperaturę, która wydobędzie z niego zapachowy i smakowy bukiet.

W wysokich i wąskich kieliszkach serwujemy wina musujące.

Kieliszki do wina bez nóżki?

To nowy trend. Kieliszek ma postać odpowiedniego kształtu samej czaszy.

Dobre szkło kosztuje, a jego koszt jeszcze rośnie, jeśli wybierzemy to ręcznej roboty. Jednak według sommelierów tylko najwyższej jakości szklane kieliszki oddadzą pełnię smaku i aromatu wina. W naszym sklepie oferujemy kieliszki do wina uznanych producentów szkła użytkowego, których asortyment doceniają najlepsze restauracje i bary na całym świecie. Poczuj prawdziwy smak "napoju bogów" podany w odpowiednim kieliszku do wina.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl