• promocja
  • nowość

Półmiski i salaterki - idealne na sałatki i przekąski

Na stole podczas spotkania rodzinnego, przyjęcia zwykle wiele potraw i przekąsek pojawia się na stole. Warto posiadać w swojej kuchni półmiski i salaterki, na których jedzenie będzie odpowiednio zaprezentowane.

O tym, że każdy posiłek lepiej smakuje, kiedy odpowiednio go podamy, nie musimy nikogo przekonywać. Piękna zastawa stołowa to połowa naszego kulinarnego sukcesu. Jeśli do tego dochodzi smaczny posiłek - to już uczta dla wszystkich zmysłów. Spotkania rodzinne, towarzyskie, na których serwujemy wiele potraw, bez odpowiednich naczyń byłyby towarzyską klapą. Wędliny, sałatki, mięsa - do ich podawania najlepiej sprawdzają się półmiski i salaterki. Dobrze, gdy są częścią zastawy stołowej lub do niej pasują, mimo to, warto zawsze mieć w "pogotowiu" więcej naczyń tego typu.

Półmiski - do czego służą?

Półmisek to naczynie przypominające duży, płaski talerz. Umożliwia ładne prezentowanie i serwowanie potraw. Jedzenie podane na półmisku umożliwia gościom nałożenie takiej ilości potrawy, na jaką ma ochotę. Według towarzyskiego savoir – vivre, ryby i kotlety mielone podajemy na półmiskach owalnych. Wędlinę, mięso krojone w plastry, sznycle, kotlety schabowe – na podłużnych. Jeśli mięso podajemy z sosem, wybieramy półmiski głębsze, z rączką (uchwytami), by zapobiec poparzeniu dłoni. Drobne przekąski ładnie się prezentują na półmiskach typu kabaretki (z przegródkami).

W czym podawać surówki i sałatki?

Salaterki – to naczynia, w których surówki i sałatki prezentują się efektownie, zwłaszcza jeśli jest to naczynie szklane, które wyeksponuje strukturę i kolor potrawy.

Nawet niezobowiązujące spotkania wymagają serwowania potraw w odpowiednich naczyniach. Naczynia z melaniny typu doniczka sprawdzą się w klimatach fast foodów.

Wróćmy do spotkaniach towarzyskich i serwowania potraw.

Półmiski porcelanowe, porcelanowe salaterki - przez odpowiednio dobraną zastawę stołową wyrażamy szacunek dla gości i podkreślamy uroczysty charakter spotkania.

W naszym sklepie zakupisz wysokiej jakości, zadziwiające prostotą lub niespotykanym designem półmiski i salaterki ceramiczne, szklane i kryształowe od uznanych w branży gastronomicznej producentów. Sprawdź naszą ofertę.

Przydatne mogą być również miski i miseczki o wyjątkowych kształtach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl