• promocja
  • nowość
  • promocja
  • nowość

Filiżanki do kawy i herbaty

Podanie kawy i herbaty wymaga odpowiedniej oprawy. Filiżanki porcelanowe lub szklane idealnie sprawdzą się w tej roli. Dostępne są gładkie, we wzory oraz z subtelnymi zdobieniami. Poznaj dostępne w naszym sklepie filiżanki do kawy i herbaty ze spodkiem w zestawach i sprzedawane oddzielnie.

Kawa czy herbata - "kawosze" postawią na kawę, "herbaciarze" wybiorą herbatę. To, co urzeka w obydwu napojach, to ich smak i aromat, ale żeby w pełni móc cieszyć się bukietem zapachowym i dać rozkosz kubkom smakowym, zarówno kawa jak i herbata do podania wymaga odpowiednich naczyń. Herbaciany i kawowy savoir vivre picie tych napojów zaleca w filiżankach.

Jakie filiżanki do kawy?

Porcelanowe filiżanki do kawy o odpowiednim kształcie wydobędą z kawy wszystko co najlepsze. Ceramika nie burzy smaku i zapachu kawy. Możemy wybrać filiżanki z klasycznej porcelany bądź porcelany kostnej (Bon China). Wysoka jakość porcelany, delikatność i odporność na czynniki chemiczne decyduje o tym, że kawa podana w porcelanowych filiżankach wygląda i smakuje "obłędnie". Filiżanki do kawy powinny mieć grubsze ścianki (szczególnie do espresso) i obwód brzegu zbliżony do obwodu podstawy, w ten sposób kawa stopniowo uwalnia smak i zbyt szybko nie stygnie. Wielkość filiżanki zależy od rodzaju podawanej kawy. Do espresso pojemność 50- 70 ml, cappuccino i americano 150 - 180 ml. Kawy mleczne podajemy w filiżankach o ściankach lekko wybrzuszonych, rozszerzających się ku górze.

Jakie filiżanki do herbaty?

Do herbaty podajemy filiżanki porcelanowe lub szklane o pojemności 120 –180 ml. Filiżanki do herbaty mają szeroko otwarte obrzeże, które zwęża się do dołu do małej podstawy. Taki kształt filiżanki zapewnia studzenie herbaty po powierzchni. Czy będzie to porcelanowa filiżanka do herbaty czy szklana, zależy od upodobań "herbaciarza".

Herbaciany i kawowy savoir vivre to pokazanie klasy i wyczucia dobrego smaku. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie czekają na Was gustowne i eleganckie filiżanki do kawy i herbaty Bugatti, Wedgwood, Sagaform i wielu innych słynących z produktów najwyższej jakości światowych marek. Rozpieszczaj zmysły kawą i herbatą podaną w pięknej filiżance.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl