Stylowe zakupy 

Kupon rabatowy "Stylowe" -15% również na produkty już przecenione.

Na marki: Złoty widelec, Stolzle Lausitz, Kaiser, WMF (bez agd)

Oferta ważna od 03.04 do 09.04

Picie wody stało się modne. Już nie tylko kieliszek dobrego wina do posiłku, ale podawanie wody przed posiłkiem i po nim jest w dobrym tonie. Serwowanie posiłków zwykle mamy opracowane, gorzej wypada podawanie takich napojów jak woda czy soki. Szklanki do wody tylko jakie?

Sztuka hydrosommelierska jest u nas w powijakach, ale już we Francji czy Niemczech kelner z taką specjalnością to standard. Wróćmy jednak do naszych realiów i skupmy się na eleganckim serwowaniu wody bez pomocy hydrosommeliera.

Odpowiednie szklanki do wody i soków

Wodę można podawać w przeznaczonych do tego celu szklankach i kieliszkach. Szklanka do wody ma lekko pękaty kształt i gruby spód. Gustownie prezentują się kieliszki do wody tzw. goblety. Nieco grubsze ścianki, kształt delikatnie pękaty i znak rozpoznawczy – stosunkowo niska masywna nóżka. Oby dwa naczynia napełniamy wodą do ¾ wysokości. Należy pamiętać, że wodę nalewamy z dzbanka lub karafki (nie stawiamy na stole butelek z wodą, chyba, że są to szklane, eleganckie niewielkie butelki "osobiste". Kieliszki i szklanki do wody ustawiamy w prawym górnym rogu talerza.

A w czym podać sok?

Idealne będą szklanki do soku wysokie, wąskie z szerokim grubym dnem lub beczułkowate kieliszki na krótkiej nóżce. Soki własnej roboty i te z kartonów podajemy na stół w dzbankach.

Gdzie kupić dobrej jakości szklanki i kieliszki do wody i soków?

Eleganckie, o nieskazitelnym połysku, wytrzymałe i odporne na zarysowania szklanki i kieliszki takich producentów jak Stolzle Lausitz, Peugeot, WMF i Schott Zwiesel do nabycia w naszym sklepie internetowym. Pamiętaj, że najlepiej prezentuje się szkliwo z jednej linii, a odpowiednia, gustowna zastawa stołowa to podstawa udanego każdego spotkania towarzyskiego.

Szklanki i Kieliszki do Wody, Soków

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl