Widelce do ciast, przystawek, ryb i steków

Pewne potrawy wymagają specjalnych sztućców. Tak właśnie jest z rybami, stekami oraz niektórymi przystawkami. Przydatne w każdym domu są również widelczyki do ciast lub tortów. Wysokiej jakości produkty posłużą przez długie lata.

Widelec – nieodzowny element każdej zastawy stołowej. Swoją polską nazwę zawdzięcza podobieństwu do wideł - narzędzia rolniczego posiadającego uchwyt i zębiska. Widelcami posługiwali się już starożytni Grecy, w Polsce pojawiły się około XVII wieku. Według anegdoty to Francuzi od nas nauczyli się posługiwać widelcami i to dzięki temu, że uciekający z Krakowa Henryk Walezy przywłaszczył sobie owe sztućce.

Widelce kuchenne – różne widelce do różnych potraw

Generalnie zadaniem widelca jest nadziewanie, utrzymanie i przeniesienie porcji jedzenia. Widelce obiadowe są duże, mają 4 długie, regularnie ułożone zęby. Widelce do przystawek z kolei, mają krótsze zęby. Widelce do ryb posiadają 3-4 szerzej rozstawione zęby, a ich kształt jest bardziej łopatkowaty. Z kolei widelczyki do ciast są wielkości łyżeczki i mogą mieć 2-3 zęby. Widelce do dań obiadowych i przystawek zwykle występują w towarzystwie noża i powinny stanowić jeden stylowy duet. Oczywiście, jeżeli zależy nam, by nasz stół i serwowany posiłek wyglądał elegancko, to sztućce powinny stanowić jeden komplet. Wyeliminujmy bylejakość. Brzydkie, marnej jakości widelce wyglądają nieestetycznie, szybko tracą połysk i zużywają się. Warto zainwestować w solidne widelce kuchenne, które posłużą latami nie tracąc atrakcyjnego wyglądu. Ładny widelec, podobnie jak ładny talerz podnosi w naszych oczach wartość posiłku. Widelce obiadowe, do przystawek, ryby i widelczyki do ciasta – nie może ich zabraknąć w naszej kuchni.

Gdzie kupić eleganckie, trwałe widelce kuchenne?

Proponujemy zakupić je w naszym sklepie. Dla nas liczy się wysoka jakość i elegancja sprzedawanych produktów. Stawiamy na sprawdzone marki (WMF, Bugatti, Sagaform i wiele innych). Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

  • nowość
  • promocja
WMF Nuova widelczyki do ciasta 16 cm. 6 szt. WMF Nuova widelczyki do ciasta 16 cm. 6 szt.
Producent: WMF
Cena: 79,19 zł 89,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
WMF Nuova widelczyki koktajlowe 12,5cm 6szt. WMF Nuova widelczyki koktajlowe 12,5cm 6szt.
Producent: WMF
Cena: 61,59 zł 69,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl