Łyżeczki o różnym zastosowaniu

Różnorodny świat łyżeczek często przysparza nie wtajemniczonym sporo problemów, ale łyżeczki są obecne w każdym gospodarstwie domowym, restauracji, kawiarni. Są częścią większej zastawy stołowej, serwisu kawowego czy herbacianego. Jedne służą tylko do mieszania napojów, inne do spożywania deserów. Rolę łyżeczki podkreśla fakt, że srebrna często była prezentem dla dziecka z okazji chrztu. Srebrne łyżeczki ze względu na swoją cenę nie są powszechnie używane, ale nierdzewna stal wysokiej jakości z powodzeniem zastępuje srebrne i gustownie się prezentuje nawet z najbardziej ekskluzywnymi serwisami. Łyżeczki są rodzajem sztućców o charakterystycznej budowie, składają się z trzonka do trzymania w dłoni i miseczki, która służy do mieszania lub nabierania pożywienia. To właśnie długość trzonka, kształt i wielkość miseczki decydują o przeznaczeniu łyżeczki.

Łyżeczka do deserów

Przy jej pomocy zjemy różnego rodzaju desery. Ma szerszą, ale krótszą miseczkę niż łyżka obiadowa.

Łyżeczki do kawy

Tu ze względu na rodzaj podawanego napoju wyróżnia się łyżeczki do espresso, łyżeczki do latte i klasyczne. Klasyczne łyżeczki do kawy mają niewielką, wąską miseczkę. Łyżeczki do latte mają smukły kształt i długi trzonek, z ich pomocą z łatwością sięgniesz do głębokiej szklanki czy pucharka z lodami. Łyżeczki do espresso są miniaturą klasycznych łyżeczek do kawy, służą do mieszania kawy w maleńkich filiżankach do espresso.

Łyżeczki do herbaty

W odróżnieniu od łyżeczek do kawy mają szerszą miseczkę, która służy do wyciągania z filiżanek herbacianych łyżeczek.

Łyżeczki powinny pięknie się prezentować i stanowić spójność z innymi elementami zastawy stołowej czy serwisu kawowego. Łyżeczki zestaw klasyczny, nowoczesny, bardziej fantazyjny czy subtelny – w naszym sklepie wybór jest ogromny. Możesz wybrać stylowe wzornictwo WMF, luksusowe Bugatti i wielu innych producentów gustownych akcesoriów kuchennych. Zapraszamy!

  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
WMF - Bistro łyżeczki do espresso 6 szt. WMF - Bistro łyżeczki do espresso 6 szt.
Producent: WMF
Cena: 55,00 zł 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
WMF Nuova łyżeczki do kawy, herbaty 6szt 13,5 cm. WMF Nuova łyżeczki do kawy, herbaty 6szt 13,5 cm.
Producent: WMF
Cena: 49,99 zł 74,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
WMF Nuova łyżeczki do jajek 12cm 6szt cromargan WMF Nuova łyżeczki do jajek 12cm 6szt cromargan
Producent: WMF
Cena: 65,99 zł 74,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl