Czy to ekskluzywna restauracja, kuchnia żywienia zbiorowego, domowa kuchnia – cedzaki i sita muszą znaleźć się w ich wyposażeniu.

Cedzaki – miski do zadań specjalnych

Cedzak to tradycyjne naczynie kuchenne (specjalne sito w formie miski z podziurawionym dnem), służące do odsączania i odcedzania produktów gotowanych w dużej ilości wody. Bez nich pierogi kluski, makarony po ugotowaniu nie nadawałyby się do podania. Cedzaki mogą posiadać nóżki (wtedy bez problemu postawimy je w zlewie i odcedzimy z wody potrawę bezpośrednio do odpływu) lub posiadające uszy lub wygodną długą rączkę, która zabezpiecza dłonie przed poparzeniem wrzątkiem podczas odcedzania potraw. Cedzaki na nóżkach służą także do płukania żywności. Do odsączania produktów z cieczy możemy użyć również łyżki cedzakowej (rodzaj podziurkowanej chochli), z tym, że odcedzimy nią mniejsze ilości składników np. wyłowimy z bulionu warzywa. Wirówka do sałaty to także rodzaj sita, dzięki której umyte liście zieleniny osuszymy z wody.

Sita kuchenne - gęściejszy cedzak

Ich przeznaczenie zależy głownie od wielkości i gęstości oczek, które generują przepuszczalność sita. Za pomocą sita można napowietrzyć mąkę, idealnie posypać ciasto cukrem pudrem czy kakao, oddzielić kożuch od mleka. Zaparzacze do herbaty to także rodzaj sitka, który przytrzymuje liście herbaciane (w filiżance nie pływają fusy), przy czym pozwala na wydobycie z nich smaku i koloru.

Cedzaki i sita w naszym sklepie

Cedzaki metalowe (ze stali nierdzewnej), produkty nowoczesne i w stylu Glamour), sita kuchenne, łyżki cedzakowe - różnej wielkości i gęstości oczek, niezastąpione w każdej kuchni – akcesoria kuchenne producentów uznanych w branży gastronomicznej do kupienia w naszym sklepie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

WMF - Gourmet  sito 12 cm  WMF - Gourmet sito 12 cm
Producent: WMF
Cena: 69,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
WMF - Gourmet cedzak, sito 24 cm WMF - Gourmet cedzak, sito 24 cm
Producent: WMF
Cena: 275,00 zł
szt.
zobacz więcej
WMF - Profi Plus sito 12 cm WMF - Profi Plus sito 12 cm
Producent: WMF
Cena: 134,99 zł
szt.
zobacz więcej
Silit- Sito kuchenne 16 cm Silit- Sito kuchenne 16 cm
Producent: Silit
Cena: 95,00 zł
szt.
zobacz więcej
WMF -  zaparzacz, sito do herbaty WMF - zaparzacz, sito do herbaty
Producent: WMF
Cena: 69,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl