"Urodzony w ogniu, ukształtowany przez czas” - motto, które najlepiej charakteryzuje szkło Stolzle Lausitz. Pierwsze wzmianki o hucie szkła w Łużycach (niem. Lausitz) pochodzą z 1433 roku. Jest w nim mowa o "leśnym szkle". W prawdzie to jeszcze nie Stolzle Lausitz, ale z pewnością podwaliny pod późniejsze, łużyckie huty szkła. Łużyce bowiem ze względu na występowanie piasku kwarcowego, wapienia, glinki i drewna okazały się idealnym miejscem do takiej działalności. Sprzyjające warunki wykorzystała w 1889 roku Oberlausitzer Glaswerke J. Schweig, produkując po raz pierwszy szkło w swojej hucie. Znane dzisiaj pod nazwą Stolzle Lausitz przedsiębiorstwo przetrwało burzliwą historię Niemiec i dzisiaj, po 130 latach jest największym producentem kieliszków w Niemczech.

Stolzle Lausitz – kieliszki

Stolzle Lausitz posiada najnowocześniejsze linie produkcyjne na świecie. Specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości bezołowiowego szkła krystalicznego. Wyjątkowość szkła Stolzle Lausitz (kieliszki, szklanki, kufle) polega na tym, że jest ono krystalicznie przejrzyste, a jego blask nie ma sobie równych. Kieliszki Stolzle Lausitz wyróżnia także zastosowana metoda połączenia czaszy i stopki. Jest to tzw. metoda ciągnienia, dzięki której uzyskuje się efekt spójności elementów kieliszka. Koneserzy wina cenią kształt kieliszków Stolzle Lausitz, które powstają we współpracy z somelierami. Dzięki temu spożywane w nich napoje dostarczają niezapomnianych wrażeń smakowych i zapachowych. Stolzle Lausitz szkło to nie tylko kieliszki, ale szklanki i kufle, także ze szkła barwionego, idealne do gastronomii i użytku domowego.

Stolzle Lausitz sklep – gdzie szukać?

Jeśli szukasz szkła w najlepszym gatunku i jakości to dobrze trafiłeś. Szkło Stolzle Lausitz znajduje się w ofercie naszego sklepu. Idealne dla Ciebie i na prezent dla przyjaciela. Zaufaj jakości i tradycji Stolzle Lausitz.

Stolzle Lausitz - Znaleziono produktów: 297

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl