De Buyer – Inocuivre miedziany rondel konikalny 1,7 l – 20 cm
Poznaj profesjonalny rondel konikalny De Buyer Inocuivre 1,7 l, który został zaprojektowany z myślą o precyzyjnym przygotowywaniu sosów, redukcji oraz delikatnych potraw wymagających idealnej kontroli temperatury. Stożkowy kształt naczynia ułatwia mieszanie składników i pozwala na szybkie odparowywanie płynów, dzięki czemu rondel doskonale sprawdza się w kuchni francuskiej przy przygotowywaniu emulsji, sosów czy karmelizowanych potraw.
Rondel wykonany jest z 90% miedzi oraz 10% stali nierdzewnej, co zapewnia wyjątkowe przewodzenie ciepła i równomierne nagrzewanie całej powierzchni naczynia – zarówno dna, jak i ścianek. Miedź bardzo szybko reaguje na zmianę temperatury, co pozwala dokładnie kontrolować proces gotowania, natomiast stal nierdzewna wewnątrz zapewnia higienę, trwałość i łatwość czyszczenia.
Charakterystyczny konikalny kształt sprzyja redukowaniu sosów oraz szybkiemu odparowywaniu wilgoci, co pozwala uzyskać intensywniejszy smak potraw. Solidny, nitowany uchwyt z mosiądzu zapewnia stabilny i wygodny chwyt podczas gotowania, a ręcznie polerowana powierzchnia miedzi nadaje naczyniu elegancki, klasyczny wygląd.
Rondel można stosować na kuchenkach gazowych, elektrycznych oraz ceramicznych, a także używać w piekarniku. Ze względu na konstrukcję miedzianą nie jest przeznaczony do płyt indukcyjnych.
Najważniejsze cechy:
-
Pojemność: 1,7 l
-
Średnica: 20 cm
-
Wysokość: ok. 7 cm
-
Materiał: 90% miedź / 10% stal nierdzewna
-
Konikalny kształt idealny do sosów, redukcji i emulsji
-
Doskonałe przewodzenie i równomierne rozprowadzanie ciepła
-
Wewnętrzna warstwa stali nierdzewnej neutralna dla żywności
-
Nitowany uchwyt z mosiądzu zapewniający stabilny chwyt
-
Eleganckie polerowane wykończenie miedzi
-
Kompatybilny z kuchenkami gazowymi, elektrycznymi i ceramicznymi
-
Nie nadaje się do indukcji
-
Możliwość używania w piekarniku
-
Zalecane mycie ręczne
-
Made in France – francuska jakość wykonania
Podsumowanie:
Rondel konikalny De Buyer Inocuivre 1,7 l – 20 cm to profesjonalne naczynie miedziane stworzone do precyzyjnego gotowania. Doskonałe przewodzenie ciepła, klasyczny stożkowy kształt oraz eleganckie wykończenie sprawiają, że jest to idealne narzędzie do przygotowywania sosów i redukcji w kuchni na najwyższym poziomie.
De Buyer to francuska marka z ponad 180-letnią tradycją, założona w 1830 roku w regionie Vosges. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości przyborów kuchennych oraz cukierniczych, wykorzystywanych w najlepszych restauracjach i cukierniach na całym świecie.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w obróbce metali – takich jak stal, stal nierdzewna, miedź czy aluminium – De Buyer tworzy produkty cenione za trwałość, precyzję wykonania i profesjonalne parametry użytkowe.
Wysoka jakość rzemiosła oraz wieloletnia tradycja zostały docenione prestiżowym wyróżnieniem EPV (Entreprise du Patrimoine Vivant – Living Heritage Company), przyznawanym przez rząd Francji firmom reprezentującym najwyższy poziom francuskiego dziedzictwa przemysłowego i rzemieślniczego.